Kokkamine Peipsi retseptidega 12.04.2018

peipsi

Miks just Ivan-Tšai?

Põdrakanepi saladus

Põdrakanepi tee üks versioone Ivan-Tšai äratab geneetilise mälu ning taastab sideme esivanematega. Eesti on Põhja-Euroopa maa, kus ei ole kadunud põdrakanepi tee traditsioonid. See jook on ammustest aegadest saadik teinud meie rahva tugevamaks, vastupidavamaks, enesekindlamaks, julgemaks, ilusamaks.

Kuidas veedame oma õhtu?

Õhtu alustuseks räägime, mida kujutab endast Peipsi köök ja mis teeb selle eriliseks. Selleks kokkamiseks tuleb meile taas külla Piret Talistu, kes on Peipsi köögi asjatundja Kauksi Puhkemajast.
Üheskoos õpime valmistama eelroaks särjepasteeti karaskiga. Pearoana valmib värskelt püütud latikas. Õhtu lõpetuseks maiustame vanaemadeaegse peomagustoiduga, milleks on jämeleivatort õuntega ja naudime teerituaali ühise laua taga. Põdrakanepi tee ehk Ivan-Tšai on üks vanimaid tervistavaid jooke planeedil Maa. Vana rahvatarkus ütleb, et see aitab 99 haiguse vastu.
Lisaks põhiroogadele valmistame kokkamise käigus ka erinevaid traditsioonilisi kõrvalroogasid, näiteks sibulapirukaid, ahjukartuleid, hapukapsasalatit ja muud põnevat.

Toimumise aeg: neljapäev, 12.aprill kell 18.00-22.00

Kuhu tulla?

Asukoht: Pirita tee 20P, Kesklinn, Tallinn. Laferme maja 4. korrusel TiguToidus
Maja ümber on tasuta parkimine, väga lihtne on tulla ka ühistranspordiga. Pirita suunal sõitvad bussid peatuvad täpselt maja ees (Lauluväljaku peatus).

Osaluspanus: 35 eurot (sisaldab koolitust, toidu valmistamiseks vajalikke vahendeid, toitu ja jooke).

Registreerimiseks või lisaküsimuste puhul võta ühendust Marisega aadressil maris@tigutoit.ee või telefonil 2+372 52 70 246. Registreerimisvormi leiad siit: https://www.facebook.com/events/173370953456107/

Ühiste kokkamisteni Tigutoidus!